Akıllı Termostat Size Para Kazandırıyor Mu?
image

Akıllı bir termostatın aslında size tasarruf edip etmeyeceği, birkaç faktöre bağlıdır. İlk yatırımın ne zamana kadar amorti edilebilmesi, nerede ve ne kadar  süre yaşadığınızı ve gerçekten de çanlara ve düdüklere ihtiyacınız olup olmadığına bağlıdır.

Başka bir firma ya da şahıs sizin akıllı termostatınızı kurarsa masraflarınız yüksek miktarda artabilir o yüzden size tavsiyemiz termostatınızı kendiniz kurmak. Momit marka termostatın özelliklerinden biri normal insanlar tarafında kurulabilir, yeter ki uygulama görevlerini tek tek yerine getirin.

Kiracıysanız uzun süre kalmak şartıyla akıllı termostat almanızı ya da Momit termostatın kiralama hizmetlerinden yararlanma imkanı vardır. Böylece daha ekonomik yöntemleri denemiş olursunuz. Ev ya da ofisiniz size aitse akıllı termostatın %35 tasarrufu haricinde rahatlık, konfor ve mülkün değer artışı söz konusu…

Kendi tüketim modelinizi düşünün. EPA(Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı)'nın “Energy Star” programı, programlanabilir veya akıllı termostatlı evlerin, ısıtma ve soğutma konusunda yılda 180 dolara kadar tasarruf sağlayabileceği sonucuna varmıştır. Yine de, aynı tasarruf daha uygun bir programlanabilir termostat ile sağlanabilir.

Zaten bir tane programlanabilir termostatınız varsa, bir akıllı termostat size biraz daha tasarruf yapma ve her zaman onunla uğraşmamak adına daha fazla rahatlık sağlayacaktır.

Eğer programlanabilir bir modeliniz yoksa ya da evinizde olmasanız bile klimanızı ya da kombinizi tüm gün boyunca çalıştırıp unutkan iseniz, akıllı bir termostat size para kazandırır. Öğrenme modelleri, evinizin sıcaklığını yönetmenin tüm zorluklarını ortadan kaldırabilir, böylece günlük işinize gönül rahatlığı ile gidebilir ve evinizdeki iklimi kendi kendine halledebilirsiniz. Tek bilmeniz gereken, orada olduğunuz her an rahat olacaksınız.

Ayrıca, veriyi seven ve onları iyileştirmek için ince ayar sistemlerini seven biriyseniz, Momit akıllı termostat size enerji faturanızda kesinlikle tasarruf sağlayacaktır. Ne kadar para tasarrufu yaptığınızı veya aktif olarak tükettiğiniz enerjiyi sıcaklığı burada birkaç derece ayarlayarak ne kadar tasarruf edeceğinizi görmek için termostatınızın mobil ve web uygulamasını kullanabilirsiniz.

Nihayetinde, akıllı termostatlar, evinizdeki sıcaklığı ve iklimi değiştirmeden, konfor ve enerji verimliliği arasındaki çizgiyi geçmeden kullanıcıya rahatlık ve tasarruf sağlıyor. Boş bir daireyi soğutmayı veya ısıtmayı durdurur, böylece hatırlamak ihtiyacı ortadan kalkar ve evdeyken rahat olmanızı sağlar.

Öte yandan, her seferinde termostatı manuel olarak ayarlamayı düşünüyorsanız, eve her gidişinizde ve gidip gitmeyeceğiniz zaman miktarı değiştirip değiştirmeyeceğinizi düşündüğünüzde, gözünüz arkada kalmayacak ve tasarrufları uzun vadede geri almak için harcayacağınız paraya değecektir.

Akıllı termostatların ardındaki fikir, evlerimizi daha verimli bir şekilde soğutma ve ısıtmalarıdır.

Isıtma, özellikle kış aylarında, iç enerji faturalarının en büyük kısmını oluşturur. Akıllı termostatlar internete bağlandığından, evde değilken bile klimayı kontrol etmek için akıllı telefonunuzu kullanabilir veya termostatı açmak için kanepeden kalkmanızı ve rahatsız olmanızı önler.

Diğer Başlıklar
 • thumbnail
  Termostat Nedir?

  Isıtıcı ve soğutucu sistemlerinde kullanılan termostat ile evinizin sıcaklığını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

  Devamını Gör
 • thumbnail
  Akıllı Termostat

  Akıllı termostat ile evinizin sıcaklığını nerede olursanız olun dilediğiniz gibi ayarlayabileceksiniz.

  Devamını Gör
 • thumbnail
  Akıllı Termostat Size Para Kazandırıyor Mu?

  Getirdiği rahatlık ve konforun yanı sıra, akıllı termostat ile ev ya da ofislerinizde %35' e varan tasarruf sağlayabilirsiniz.

  Devamını Gör
 • thumbnail
  Akıllı Termostatlar ile Para Tasarrufu

  'Akıllı' termostatlar akıllı özelliği sayesinde günlük rutininizi öğrenir, gereksiz çalışmaz.

  Devamını Gör

E-BÜLTEN